Montaż rolet zewnętrznych w systemie nadstawnym najlepiej uwzględnić już na etapie planowania i projektowania budynku. Wymiary otworu, w którym będzie można zamontować zestaw okna wraz z roletą trzeba zaplanować biorąc pod uwagę odpowiednią skrzynkę rolety. Architekt projektując wielkość otworu okiennego powinien powiększyć jego wysokość o określony wymiar skrzynki (który jest uzależniony od wielkości rolety).
Ze względu na specyfikę konstrukcji rolet nadstawnych, możliwe jet także zmontowanie ich w budynkach już istniejących. Należy wtedy jednak pamiętać, że przystępując do wymiany stolarki okiennej wysokość okien należy pomniejszyć o wielkość odpowiadającą właściwej skrzynce rolety.
Montaż rolety nadstawnej wykonywany jest w dwóch etapach. W pierwszej kolejności roleta montowana jest bezpośrednio do okna a następnie taki zestaw instalowany jest w otworze okiennym.
Skrzynka rolety nadstawnej dostępna jest w dwóch kształtach i może być:
- Prostokątną – w systemie DK-RNB
- Zaokrąglona – w systemie DK-RNC
Ze względu na kształt skrzynki różne jest umiejscowienie klapy rewizyjnej,co z kolei umożliwia różne warianty wykończenia elewacji. Skrzynię rolety DK-RNB można zabudować całkowicie, wówczas nie będzie ona widoczna. Możliwa jest także zabudowa częściowa lub pozostawienie skrzyni bez zabudowy (jak w przypadku rolety DK-RNC) i wykończenie rolety szeroką paletą oklein.
W obu typach rolet nadstawnych klapa rewizyjna skrzynki umiejscowiona jest wewnątrz budynku, co umożliwia bezinwazyjną konserwację i serwisowanie.
Rolety w tym systemie można, na życzenia klienta wyposażyć także w moskitierę zabudowaną w skrzynce roletowej. Zintegrowany system dzięki niezależnej pracy rolety i siatki przeciwinsektowej zapewnia komfortową obsługę obu funkcjonalności.